Przeskocz do zawartości Przeskocz do stopki

Na PaloSanto.pl prowadzona jest sprzedaż hurtowa dla firm, sklepów zielarskich i zagranicznych kontrahentów. Sprzedaż detaliczna pod adresem: sklep.prapelnia.pl

Szałwia Biała 500g

Zaloguj się lub zarejestruj by zobaczyć ceny

Maturalne kadzidło o intensywnym zapachu. Szałwia Biała działa bakteriobójczo i pomaga w dolegliwościach ze strony zatok. Opakowanie zawiera 500g liści Białej Szałwii.

Kategoria: ID Produktu: 19414

Opis

biała szałwia susz liście
Szałwia Biała (salvia apiana / white sage / sacred sage) to roślina pochodząca z Ameryki Północnej. Tamtejsze ludy wykorzystywały ją jako roślinę spożywczą (zmieloną szałwię mieszano z mąką i pieczono ciastka), jako zioło lecznicze (napar z szałwii miał wzmocnić kobiety po porodzie), a przede wszystkim jako roślina rytualna (sacred sage = święta szałwia). Biała Szałwia jest rośliną pochodzącą z południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Znana i szanowana była już setki lat temu. Rdzenni amerykanie leczyli szałwią kaszel i przeziębienia, dodawali ją do kąpieli leczniczych. Indianki przygotowywały z szałwii napary mające pomóc przy porodzie. Jednakże najważniejszym zastosowaniem szałwii były jej właściwości duchowe. Palenie białej szałwii regularnie stosowano w ceremoniach plemiennych, jako prawdziwy rytuał duchowy. Wierzono w jej oczyszczające działanie, uwalnianie od złych, toksycznych energii i groźnych duchów. Współcześnie biała szałwia także stosowania jest w celach kultowych, medytacyjnych. Pomaga odsunąć negatywne myśli i stworzyć wyciszającą, kojącą umysł i ducha atmosferę. Jej znane od setek lat właściwości zdrowotne są obecnie coraz częściej wykorzystywane w medycynie naturalnej, zaś sama roślina zyskuje ogromną popularność i uznanie.

 

biała szałwia pęczek i palo santo

Palenie szałwii poza wpływem na umysł i ducha ma szerokie zastosowanie lecznicze. Dym z tego zioła działa przeciwzapalnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie, idealnie oczyszcza zatoki i wspomaga leczenie chorób dróg oddechowych. Amerykańscy naukowcy odkryli, iż działa także na niektóre bakterie powodujące zapalenie płuc, m.in. na gronkowca złocistego. Mistyczny zapach szałwii jest nielubiany przez owady i z powodzeniem może być stosowany jako środek odstraszający. Wykorzystuje się także napary z białej szałwii które z powodzeniem leczą dolegliwości żołądkowe, a też wyżej wspomniane choroby układu oddechowego. Picie herbatek z szałwii pomaga obniżyć poziom cukru we krwi, wspomaga układ krążenia. Biała szałwia stosowana jest również, jako środek przeciwbólowy. Skutecznie pomaga w bólach menstruacyjnych, dolegliwościach stawów i mięśni, zwłaszcza tych, o podłożu zapalnym. Okłady z białej szałwii stosowane są z powodzeniem, jako naturalny środek odkażający.

dym z białej szałwii oczyszcza przestrzeń

Choć biała szałwia jest rośliną pochodzącą z Ameryki (i do Polski jest importowana), postanowiliśmy podjąć próbę wyhodowania naszej własnej, polskiej białej szałwii. Początki były słabe. Najpierw kupiliśmy nasiona, które okazały się nie być białą szałwią, tylko serdecznikiem syberyjskim (zorientowaliśmy się, że coś jest nie tak w trakcie przygotowywania 3000 sadzonek, które nie pachniały jak biała szałwia). Serdecznik wsadziliśmy, zebraliśmy i nawet udało nam się susz w całości sprzedać i zużyć (wypić). Kolejna porażka wiązała się z naiwną wiarą, że biała szałwia przezimuje na zewnątrz. O ile zimy mamy już w miarę łagodne, to mimo wszystko dla białej szałwii jest u nas za mokro i korzenie po prostu gniją. Postawiliśmy więc tunele, zasadziliśmy roślinki i dbaliśmy o nie z sercem. Rok 2020 był pierwszym rokiem zbiorów cudownego zioła. Szałwię suszyliśmy w cieniu. W efekcie otrzymaliśmy najwyższej jakości białą szałwię, pełną aromatu i drogocennych właściwości. Jakość naszej szałwii białej jest niebywała – nie traci olejków nawet po długim czasie przechowywania.

Przez kilkanaście lat prowadzenia sklepu znaleźliśmy jak sądzimy najlepsze możliwe zagraniczne źródło białej szałwii. Importujemy ją z legalnego źródła, bezpośrednio z Kalifornii.