Przeskocz do zawartości Przeskocz do stopki

Na PaloSanto.pl prowadzona jest sprzedaż hurtowa dla firm, sklepów zielarskich i zagranicznych kontrahentów. Sprzedaż detaliczna pod adresem: sklep.prapelnia.pl

Palo Santo 5kg

Zaloguj się lub zarejestruj by zobaczyć ceny

Palo Santo (bursera graveolens) to drzewo o niezwykłych właściwościach i wspaniałym, unikalnym zapachu. 5 kilogramów Palo Santo to w przybliżeniu ~550-650 patyczków.

Kategoria: ID Produktu: 18601

Opis

Palo Santo prosto z Peru„Palo Santo” dosłownie oznacza święte drzewo. Przez szamanów i uzdrowicieli uważane jest ono za nieodłączny element każdej ceremonii czy rytuału. Palo Santo występuje naturalnie w wielu krajach Ameryki Południowej i Środkowej, Meksyku i Wyspach Galapagos.

Palo Santo (bursera graveolens) wraz z mirrą (commiphora myrrha – balsamowiec mirra) i olibanum (boswellia serrata – kadzidłowiec indyjski) przynależy do jednej rodziny roślin (osoczynowatych) bogatych w aromatyczną żywicę. Kawałki drewna wykorzystywane są jako naturalne kadzidła lub do pozyskiwania poprzez destylację olejków eterycznych. Oprócz niezwykłego aromatu, żywica Palo Santo posiada szereg właściwości prozdrowotnych – działa antyseptycznie i przeciwzapalnie, skutecznie zwalcza infekcje grzybiczne i wirusowe, a także wykazuje właściwości przeciwnowotworowe (hamuje proliferację komórek raka piersi). Palo Sano jest od dawna wykorzystywane w medycynie ludowej Amazonii w przypadku bólu brzucha czy reumatyzmu. Z drewienek często pozyskuje się wartościowe ekstrakty hydroalkoholowe oraz oczywiście niezwykle cenny olejek eteryczny.

 

 

 

Jesteśmy bezpośrednim importerem Palo Santo z Peru.
Sprzedawane przez nas patyczki mają bardzo intensywny zapach, który jest wyczuwalny nawet bez podpalania patyczka.

 

 

palo santo dym kadzielnica

 

Instrukcja palenia: Użyj świecy, zapałki lub zapalniczki aby zapalić swoje Palo Santo. Trzymaj pod kątem około 45 stopni, wskazując końcówkę w dół w kierunku ognia. Pozostaw do spalania przez około 30 sekund do 1 minuty, a następnie zdmuchnij. Odymiać możesz swoje miejsce pracy, dom, samochód… gdziekolwiek chcesz usunąć niekorzystną energię. Bogaty zapach przyniesie spokój i jasność, rozbudzi dobre uczucia. Po zakończeniu umieścić patyczek w ognioodpornej misce z muszli, metalu, szkła lub gliny. Żar wypali się jeśli nie będziesz dmuchać na węgielek. Podczas pracy z ogniem zawsze należy zachować ostrożność i szacunek.

 

Zapach palonego drewna Palo Santo:

  • Doskonale sprawdza się w aromaterapii
  • Odpręża i relaksuje
  • Oczyszcza dom ze złych energii
  • Wprowadza dobrą atmosferę i sprzyja medytacji
  • Uwalnia od stresu i napięcia